F-Secure SENSE Router gjeste-WiFi Mange foretrekker ikke å gi ut passordet til WiFi-nettverket hjemme til venner eller barns venner som er på besøk. En årsak kan være at det er enkelte enheter koblet til hjemmenettverket som du ikke ønsker at gjestene skal få tilgang til. WiFi-gjestefunksjonen gir deg en mulighet til å gi gjestene Internett-tilgang samtidig som du holder dem atskilt fra hjemmenettverket.
F-Secure SENSE Router WiFi-gjestefunksjonen utvider gateway-beskyttelsesfunksjonene til gjestene også, noe som ikke gjelder for WiFi-gjestenettverk i generiske rutere.
SENSE Router-enhetens nettleserbeskyttelse og antisporingsfunksjoner beskytter gjesters WiFi-tilkoblede enheter.
Med SENSE Router WiFi-gjestefunksjonen kan brukere opprette et gjestenettverk med en egen SSID (nettverksnavn) og et eget passord. Som administrator kan du aktivere og deaktivere WiFi-gjestenettverket eller slette hele gjestenettverket via SENSE Router-appen.
Enheter i Wi-Fi-gjestenettverket føres opp særskilt i SENSE Router-appens enhetsliste, og kan enkelt skilles fra resten av enhetene.