Hei,
kahdella kolmesta lapsestani Safen perhesäännöt toimivat hyvin. Uusin asennus Samsung Galaxy J3:een kuitenkin takkuilee. Olen asettanut uudet sovellukset aikarajoitetuksi mutta nyt safe blokkaa niitä kokonaan. Muutin asetuksia koneella mutta ne eivät päivyt puhelimeen. Puhelimen sovellus myös väittää että nukkumaanmenoaikoja tai perhesääntöjä ei ole määritelty. En tiedä liittyvätkö nämä asiat toisiinsa mutta hankalalta tuntuu jos sääntöjä ei edes pysty muuttamaan.
Hei @JohannaP,
Jos perhesäännöt eivät jostain syystä ollenkaan päivity laitteella vaikka muutat oikean laitteen asetuksia My F-secure palvelusta käsin, niin tässä tapauksessa voisitte kokeilla asentaa SAFE sovelluksen uudestaan kyseisessä laitteessa.
Poistakaa aikaisempi asennus menemällä SAFE sovelluksen asetuksiin ja painakaa poista sovellus nappia.
Tämän jälkeen voitte My F-secure palvelusta vapauttaa aikaisemmin käytetyn käyttöoikeuden.
Nyt voitte asentaa sovelluksen takaisin laitteen Play kaupasta ja kirjautua sovelluksesta omalle käyttäjätilillenne. Kun olette kirjautuneet sisään, valitkaa mitä lapsiprofiilia haluatte käyttää ja tässä voitte samalla muokata lapsiprofiilin perhesääntöjen asetuksia.
This topic has been closed due to inactivity. If you would like to discuss this topic further, please start a new post.
You can reference this topic in your post by adding this link:
https://community.f-secure.com/t5/F-Secure-SAFE/Safen-perhes%C3%A4%C3%A4nn%C3%B6t-eiv%C3%A4t-p%C3%A4ivity/td-p/105384
Visit the Community
Check our Forums or How-to & FAQs for advice or answers