Co to są reguły rodzinne?

Reguły rodzinne to centralnie zarządzana funkcja kontroli rodzicielskiej, która umożliwia ochronę członków rodziny przez ustawianie ograniczeń czasowych, blokowanie dostępu do niepożądanych witryn oraz lokalizowanie zgubionych, ukradzionych czy utraconych urządzeń. Regułami rodzinnymi możesz zarządzać zdalnie przy użyciu portalu My F-Secure. Pozwala to wprowadzać zmiany oraz dodawać i usuwać ograniczenia na bieżąco — bez fizycznego dostępu do zarządzanych urządzeń.

 1. Kontrola aplikacji

  Aplikacjami możesz zarządzać przez stosowanie ograniczeń czasowych, a także dopuszczanie i blokowanie poszczególnych aplikacji. Kontrola aplikacji jest włączana w kreatorze konfiguracji reguł rodzinnych na urządzeniu z systemem Android, którego używa dziecko.

  Kontrola aplikacji jest obecnie dostępna tylko w systemie Android.

 2. Ograniczenia czasowe

  Przejmij kontrolę nad tym, co może robić dziecko na urządzeniu. Określ, ile czasu wolno mu spędzać online. Dostępne opcje:

  • Ustawianie łącznego czasu przeglądania dziennie
  • Ustawianie pory snu lub gaszenia świateł w celu zapobiegania korzystaniu z urządzenia w określonych godzinach***
  • Stosowanie różnych zestawów reguł w weekendy i dni szkolne

  Ograniczenia czasowe są obecnie dostępne na komputerach PC oraz na urządzeniach z systemem Android i iOS.

  Uwaga: *** Funkcja zapobiegania używaniu urządzenia w porze snu jest dostępna tylko na urządzeniach z systemem Windows. W systemie Android blokuje ona tylko aplikacje inne niż systemowe, a w systemie iOS działa tylko w bezpiecznej przeglądarce.

 3. Filtrowanie zawartości

  Dzieci mogą swobodnie i bez zmartwień przeglądać Internet. Możesz zablokować dostęp do niepożądanych witryn i kategorii treści. Na komputerze PC reguły rodzinne są włączane oddzielnie dla poszczególnych użytkowników (kont w systemie Windows). W systemach Android i iOS filtrowanie treści jest realizowane za pośrednictwem bezpiecznej przeglądarki.

  Filtrowanie treści jest obecnie dostępne na komputerach PC oraz na urządzeniach z systemem Android i iOS.

 4. Lokalizator
  Narzędzie Finder umożliwia znalezienie dziecka, a także zgubionego lub ukradzionego telefonu dziecka. Aby wyświetlić mapę lokalizacji, zaloguj się w portalu My F-Secure.
  • Znajdowanie urządzeń z systemami Android i iOS w trybie cichym
  • Aplikacja SAFE dla systemu Android obsługuje zdalne blokowanie i czyszczenie urządzeń w przypadku ich zgubienia lub kradzieży.

  Narzędzie Finder jest obecnie dostępne na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Pricing & Product Info

For product info and pricing please go to the F-Secure product page

Historia wersji
Nr wersji
3 z 3
Ostatnia aktualizacja:
‎21-03-2018 11:31 AM
Zaktualizowano przez: