Jak przy użyciu programu Internet Security włączyć funkcję Kontrola rodzicielska na komputerze PC dz

L10nL10n Posts: 4,858 F-Secure Employee

Obserwuj działania dziecka w Internecie oraz ustaw ograniczenia dotyczące korzystania z urządzeń i dostępu do zawartości za pomocą Kontroli rodzicielskiej.

Wskazówka: Jeśli dziecko ma dostęp do rodzinnego komputera, utwórz dla niego osobne konto w systemie Windows, zaloguj się na nie i wykonaj te same czynności.

 1. Zaloguj się na komputerze.
 2. Otwórz program Internet Security.
 3. Wybierz kolejno pozycje Kontrola rodzicielska > Włącz, a następnie pozycję Tak, aby aktywować Kontrolę rodzicielską. Następujące ustawienia są domyślnie włączone:
  • Blokowanie zawartości
  • Limity korzystania z urządzenia

  Uwaga: Filtr wyników wyszukiwania należy włączyć ręcznie w ustawieniach.

 4. Otwórz ustawienia:
  1. Przejdź na dół widoku głównego produktu, gdzie znajduje się tekst: Możesz to zmienić w ustawieniach, a następnie wybierz łącze ustawieniach.
  2. Przejdź do ustawień administracyjnych, jeśli jest to wymagane, i wybierz pozycję Tak. Spowoduje to otwarcie ustawień Kontroli rodzicielskiej.

  Ustawienia te są następujące:

  • Blokada treści umożliwia blokowanie dostępu do witryn internetowych na podstawie ich treści albo zezwalanie na dostęp tylko do określonych witryn.
  • Filtr wyników wyszukiwania ustawia „rygorystyczny” poziom filtrowania w wyszukiwarkach Google, Yahoo i Bing, który ukrywa materiały dla dorosłych w wynikach wyszukiwania.
  • Limity korzystania z urządzenia to funkcja pozwalająca ograniczyć długość czasu korzystania z komputera lub Internetu przez dziecko, a także wskazać dozwolone godziny.
 5. Zdefiniuj ustawienia komputera/konta dziecka lub włącz/wyłącz ustawienia, a następnie wybierz przycisk OK.
Sign In or Register to comment.