Czym jest Security Cloud?

L10nL10n Posts: 4,858 F-Secure Employee

Funkcja Security Cloud to usługa online zapewniająca błyskawiczne reakcje na nowe zagrożenia internetowe.

Korzystając z funkcji Security Cloud, zezwalasz jej na gromadzenie danych zabezpieczeń, które pomagają nam wzmocnić nasze zabezpieczenia przed nowymi i powstającymi zagrożeniami. Funkcja Security Cloud gromadzi dane zabezpieczeń dotyczące nieznanych, złośliwych i podejrzanych aplikacji oraz niesklasyfikowanych witryn internetowych. Te informacje mają charakter anonimowy i są wysyłane do analizy zbiorczej w firmie F-Secure Corporation. Korzystając z wyników takich analiz, udoskonalamy zabezpieczenia przed najnowszymi zagrożeniami i złośliwymi plikami.

Jak działa funkcja Security Cloud?

Funkcja Security Cloud gromadzi dane zabezpieczeń dotyczące nieznanych aplikacji i witryn internetowych oraz złośliwych programów i witryn zawierających próby wykorzystania luk w zabezpieczeniach. Aktywując funkcję Security Cloud, zezwalasz nam na zbieranie informacji na temat bezpieczeństwa, dzięki czemu możemy udostępniać Ci usługi zabezpieczeń oraz zwiększać skuteczność innych naszych usług. Musimy zbierać dane zabezpieczeń dotyczące nieznanych plików, podejrzanego działania urządzeń czy odwiedzanych adresów URL. Te dane są niezbędne do działania naszych usług.

Usługa Security Cloud nie śledzi działań użytkowników w Internecie, nie gromadzi informacji na temat witryn, które zostały już przeanalizowane, ani nie zbiera informacji o bezpiecznych aplikacjach zainstalowanych na komputerze. Dane zabezpieczeń nie są też używane w celach marketingowych.

Sign In or Register to comment.