Co to jest funkcja Ochrona przeglądania?

L10nL10n Posts: 4,858 F-Secure Employee

Funkcja Ochrona przeglądania (określana jako Bezpieczne przeglądanie na urządzeniach przenośnych) blokuje szkodliwe i podejrzane witryny, aby zagwarantować bezpieczeństwo komputera i danych osobowych. Niechciane strony mogą na przykład zostać zastąpione powiadomieniem o zablokowaniu strony.

Przed każdym łączem na stronie wyników wyszukiwania dodatek umieszcza ikonę oceny reputacji (nawet w przypadku używania połączenia HTTPS). Pomaga to w unikaniu klikania szkodliwych i podejrzliwych witryn. Ta funkcja jest dostępna w wyszukiwarkach Google, Yahoo i Bing.

Ochrona przeglądania firmy F-Secure to rozszerzenie (dodatek) do przeglądarki będące częścią płatnego pakietu oprogramowania F-Secure SAFE dla systemów Windows i macOS. Rozszerzenie to jest obecnie dostępne dla przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Chrome i Safari. Jest ono automatycznie instalowane na komputerze wraz z pakietem F-Secure SAFE. W większości przeglądarek należy ręcznie włączyć rozszerzenie Ochrona przeglądania przy pierwszym otwarciu danej przeglądarki.

Po włączeniu rozszerzenia Ochrona przeglądania w przeglądarce zapewnia ono ochronę podczas przeglądania i korzystania z bankowości internetowej. Obsługuje zarówno ruch szyfrowany (HTTPS), jak i nieszyfrowany (HTTP).

Sign In or Register to comment.