Jak zdalnie usunąć dane z urządzenia z systemem Android?

L10nL10n Posts: 4,858 F-Secure Employee

Pytanie

Jak zdalnie usunąć dane z urządzenia z systemem Android?

Odpowiedź

W przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia przenośnego można zdalnie usunąć przechowywane na nim informacje, aby uniemożliwić dostęp niepowołanym osobom. Wymaga to jednak wcześniejszego skonfigurowania funkcji Ochrona zdalna.

 

Podczas czyszczenia pamięci urządzenia funkcja Ochrona zdalna usuwa z urządzenia wszystkie zapisane informacje osobiste. Usuniętych danych nie można odzyskać.

 

Podczas zdalnego usuwania danych przywracane są ustawienia domyślne urządzenia. Powoduje to usunięcie wszystkich danych użytkownika z wszystkich folderów systemowych, wewnętrznych i zewnętrznych kart pamięci oraz dysków. Wymazywanie kart pamięci odbywa się przez uszkodzenie ich tabeli indeksowania, między innymi dlatego, że usuwanie danych z kart o dużej pojemności może trwać bardzo długo. Podczas próby uzyskania dostępu do takiej karty pamięci wyświetlany jest monit o jej sformatowanie. Kartę pamięci można łatwo wyjąć z urządzenia, dlatego zaleca się przechowywanie wszystkich ważnych danych w wewnętrznej pamięci urządzenia.

 

Jak zdalnie usunąć dane z urządzenia przenośnego:

 

  1. Wyślij na urządzenie wiadomość SMS o następującej treści:
    #WIPE#<kod zabezpieczeń>
    Na przykład: #WIPE#abcd1234.

Wykonanie tej operacji powoduje usunięcie wszystkich danych przechowywanych na urządzeniu.

 

Wersja tego artykułu w języku angielskim

Sign In or Register to comment.