Nie mogę połączyć się z serwerem aktualizacji i/lub aktywować produktu F-Secure Mobile Security. Co

JenniJenni Posts: 697 Former F-Secure Employee

Question

Nie mogę połączyć się z serwerem aktualizacji i/lub aktywować produktu F-Secure Mobile Security. Co mam  zrobić?

Answer

Zazwyczaj wyświetlany jest komunikat o błędzie z informacją, że aplikacja F-Secure Mobile Security nie może nawiązać wymaganego połączenia z serwerem aktualizacji lub weryfikacji. Może to być spowodowane nieprawidłowymi ustawieniami sieci. W rzadkich przypadkach może to wynikać z ograniczenia dostępu do połączenia przez operatora (usługodawcę). Innym powodem problemów mogą być nieprawidłowe ustawienia daty.

 

Aby rozwiązać problem z połączeniem:

 

  1. Upewnij się, że w urządzeniu zainstalowano kartę SIM. Aktywację można także przeprowadzić za pośrednictwem sieci Wi-Fi.
  2. Sprawdź, czy ustawienia daty w telefonie są prawidłowe.
  3. Spróbuj nawiązać połączenie przez internetowy punkt dostępu operatora. Jeśli internetowy punkt dostępu nie został zdefiniowany, utwórz taki punkt dostępu z następującymi często używanymi wartościami: 
  • Nazwa połączenia: Internet
  • Nazwa punktu dostępu: Internet
  • Aby sprawdzić stan połączenia przy użyciu przeglądarki na urządzeniu przenośnym, spróbuj przejść do następującej witryny: https://msp.f-secure.com/web-test/common/test.html
  • Jeśli w przeglądarce nie można przejść do strony testowej, ustawienia sieciowe telefonu są niepoprawne. Informacje o prawidłowych ustawieniach połączenia można znaleźć w poradnikach firmy HTC dostępnych pod adresem http://www.htc.com/pl/support/. Poprawne ustawienia sieciowe można także uzyskać u lokalnego operatora.
    Sign In or Register to comment.