Co to są reguły rodzinne?

This discussion has a more recent version.
L10nL10n Posts: 4,858 F-Secure Employee

Reguły rodzinne to centralnie zarządzana funkcja kontroli rodzicielskiej, która umożliwia ochronę członków rodziny przez ustawianie ograniczeń czasowych, blokowanie dostępu do niepożądanych witryn oraz lokalizowanie zgubionych, ukradzionych czy utraconych urządzeń. Regułami rodzinnymi możesz zarządzać zdalnie przy użyciu portalu My F-Secure. Pozwala to wprowadzać zmiany oraz dodawać i usuwać ograniczenia na bieżąco — bez fizycznego dostępu do zarządzanych urządzeń.

 1. Kontrola aplikacji

  Aplikacjami możesz zarządzać przez stosowanie ograniczeń czasowych, a także dopuszczanie i blokowanie poszczególnych aplikacji. Kontrola aplikacji jest włączana w kreatorze konfiguracji reguł rodzinnych na urządzeniu z systemem Android, którego używa dziecko.

  Kontrola aplikacji jest obecnie dostępna tylko w systemie Android.

 2. Ograniczenia czasowe

  Przejmij kontrolę nad tym, co może robić dziecko na urządzeniu. Określ, ile czasu wolno mu spędzać online. Dostępne opcje:

  • Ustawianie łącznego czasu przeglądania dziennie
  • Ustawianie pory snu lub gaszenia świateł w celu zapobiegania korzystaniu z urządzenia w określonych godzinach***
  • Stosowanie różnych zestawów reguł w weekendy i dni szkolne

  Ograniczenia czasowe są dostępne na komputerach PC i Mac oraz na urządzeniach z systemami Android i iOS.

  Uwaga: *** Funkcja zapobiegania używaniu urządzenia w porze snu jest dostępna tylko na urządzeniach z systemem Windows i urządzeniach Mac. W systemie Android blokuje ona tylko aplikacje inne niż systemowe, a w systemie iOS działa tylko w bezpiecznej przeglądarce.

 3. Filtrowanie zawartości

  Daj swoim dzieciom możliwość przeglądania Internetu bez obaw. Możesz zablokować dostęp do niepożądanych witryn w oparciu o różne kategorie zawartości. Na komputerach PC Reguły rodzinne są włączane dla każdego użytkownika (konta użytkownika systemu Windows) oddzielnie. Na komputerach Mac filtrowanie zawartości działa dla konta administratora, ale w przypadku innych ustawień należy zmienić uprawnienia konta (patrz artykuł Jak przełączyć typ konta i użyć Reguł rodzinnych w systemie macOS). W systemie Android i iOS filtrowanie zawartości jest realizowane w bezpiecznej przeglądarce.

  Filtrowanie zawartości jest dostępne na komputerach PC i Mac oraz na urządzeniach z systemami Android i iOS.

 4. Lokalizator
  Narzędzie Finder umożliwia znalezienie dziecka, a także zgubionego lub ukradzionego telefonu dziecka. Aby wyświetlić mapę lokalizacji, zaloguj się w portalu My F-Secure.
  • Znajduj urządzenia z systemami Android i iOS nawet w trybie cichym.
  • Aplikacja SAFE dla systemu Android obsługuje zdalne blokowanie i czyszczenie urządzeń w przypadku ich zgubienia lub kradzieży.

  Narzędzie Finder jest obecnie dostępne na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Sign In or Register to comment.